Yasaklı Olan Köpek Irkları

Bir çok ülkede yasaklı olan köpek ırklarının listesi şu şekildedir: Dogo Argentino, Boerboel,Presa Canario, Wolfdog, Napoliten Mastiff, Bandog, Amerikan Bulldog, Amerikan Pittbull Terrier, Japon Taso Inu, Fila Brasileiro..Tabi ki bu listede Türkiye'de sıklıkla gördüğümüz pittbul ve dogolarda var.

Yasaklı 10 Köpek Türü

Yasaklı Köpekler
Dogo Argentino

1.Dogo Argentino:

Avusturalya, Yeni Zelanda ve Portekiz başta olmak üzere yaklaşık 10 ülkede yasaklanmış köpek ırkıdır. Yasaklanma nedeni köpek dövüşlerinde kullanılmış, aslanlarla kapıştırılmış ve belki de sadece bunun için üretilmiş bir ırk olmasından ileri gelmektedir. Aslında Dogo Argention ırkı ailesine çok bağlı, oyuncu ve akıllı bir köpektir.. 


Yasaklı Köpekler
Boerboel

2.Boerboel:

Boerboel, Danimarka'da yasaklı köpekler listesindedir. Güney Afrika Kökenli bir ırktır. Çİitlik evlerini leopar ve aslanlara karşı korumak için üretilmiştir. 
Yasaklı Köpekler
Presa Canario

3.Presa Canario:

Kökenleri evcil olmayan sert karakterli, söz dinlemeyen bir cinstir. Pittbull ve Mastiff ırkları kırması Presa Canario, bekçi köpekleri sınıfına girer, ve görünüşünden çok daha sert ve agresiftir.
Yasaklı Köpekler
Wolfdog


4.Wolfdog:


Jack London'un Beyaz Diş'i. Genetik özellikleri ile fazlasıyla oynanmış olmasından dolayı biraz dengesiz bir ırk Wolfdog.
Yasaklı Köpekler
Napoliten Mastiff


5.Napoliten Mastiff:


Singapur ve Romanyada yasaklı bir ırk. Koruma güdüsü oldukça sağlam ve korkunun ne demek olduğunu bilmeyen bir yapısı vardır..Ailesine ve sevdiklerine karşı uysal, sevgi dolu bir koruyucu olmakla birlikte, inatçı yanı da vardır. Dişileri, erkeklere göre daha az agresiftir.
Tehlikeli Köpekler
Bandog

6.Bandog:

Asıl adı Amerikan Bondogge Mastif olan bu ırk, hala bir çok ülkede dövüş köpeği olarak kullanılıyor.Aslında bu köpekler, çok uysal, kendine güvenli, yumuşak başlı, söz dinleyen ve akıllı köpeklerdir. Çocuklarla ve birlikte büyüdükleri diğer hayvanlarla çok iyi geçinebilmektedirler. İlgiyi çok severler, aileleriyle birlikte vakit geçirmek onlar için önemlidir.
Yasaklı Köpekler
Amerikan Bulldog

7.Amerikan Bulldog:

Başta Danimarka ve Singapur da yasaklı olan bu ırk, ailesine karşı fazlasıyla sakin, sevecen ve oyuncudur. Koruma içgüdüleri çok güçlü olduğu için, yabancılara ve köpeklere karşı sinirli bir tutum içerisinde olabilirler. 
Tehlikeli Köpekler
Amerikan Pittbull Terrier

8.Amerikan Pittbull Terrier:

Eski savaş köpeği kökenli olan Amerikan Pittbull Terrierleri, düşmanıyla ölesiye kapışabilir.. Düşmanı ölmediyse, o istememiştir. Çok az bir eğitim ile tanımadıklarının iyi veya kötü niyetli olup olmadığını anlayabilme yeteneği edinebilir ve iyi huylu, sakin, sevimli ve itaatkar bir köpek haline gelebilir.Sahibine de çok iyi bir dosttur.
Tehlikeli Köpekler
Japon Taso Inu

9.Japon Taso Inu:

Japon dövüş köpeği. Zeki, cesur, agresif ve acı eşiği yüksek bir köpek. Aile hayatına çok uygun bir yapısı yoktur. Çünkü otorite kurabilen sadece 1 kişiye itaat eder.
Tehlikeli Köpekler
Fila Brasilerio


10.Fila Brasileiro:

Brezilya Mastiff'i. Ev ve apartman yaşamına uygun değildir. Açık arazi köpeğidir. Çok cesur, dikkatli, fazlasıyla kavgacı fakat sahibine köle olan bir ırktır. 


Sayfamızın içeriğinin size yararlı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen paylaşmayı unutmayınız.

Değerlendirme:

Yorum Gönderme

0 Yorumlar