Avuç İçine Sığan Köpek Türleri

Avuç İçine Sığan Minik Köpekler

Dünyanın en küçük 5 (beş) köpeğini derlemeye çalıştık.. İnsanın bu köpekleri görüp de etkilenmemesi mümkün değil.. İnanılmayacak derece de küçükler.. Bir bayanın çantasına rahatlıkla sığa bilirler :)) Gerçi bayanlarında çantası bazen bir bavulu andırabiliyor :)) O yüzden bu örneğimizden hemen vazgeçtik.. İşte evde rahatlıkla bakabileceğiniz dünyanın en sevimli, en tatlı ve de avuç içine sığabilen minik köpekler:

Dünyanın En Küçük 5 Köpeği

Küçük-Köpek
Maltese Terrier

5- Maltese Terrier: Az tüy dökmesi ve çabuk bir şekilde tuvalet eğitimini kavramasıyla tanınan Maltese Terrierler,  evde rahatlıkla bakabileceğiniz köpeklerden birisi.. Listemize 5. sıradan girmiş olan Maltese cinsi köpekler genellikle 3 kg civarında bir ağırlığa sahip ve 21 cm yüksekliğinde olabiliyorlar.. Ortalama yaşam süresi 16 yıl..
Dünyanın-En-Küçük-Köpekleri
Pomerian
4- Pomerian Boo: Yüzü oyuncak ayıyı andıran bu köpekler Maltese Terrierlerden daha küçük fakat daha tüylü bir köpek cinsidir. Neşesiyle ön plana çıkmış Pomerianlar, bekçi köpeği de olabiliyorlar. Yükseklikleri 18-28 cm, ağırlıkları ise 1-3 kilogram arasında değişmektedir. iyi bakılırsa 15 yıl yaşayabilir.
Dünyanın en küçük köpekleri
Yorkshire Terrier
3-Yorkshire Terrier Listemizin 3. sırasında yine Terrier cinsi bir köpeğimiz var.. Küçük bir boya sahip olması sizi yanıltmasın.. Oldukça cesur bir karaktere sahip Yorkshire Terrierler, avcı köpekler arasındadır..15 cm yükseklikte ve 3 kilogram civarındadır. Fotoğrafta görmüş olduğunuz Teacup Yorkshire Terrier'ler adından da anlayacağınız gibi çay bardağı kadar olan Terrier türü.. Yaklaşık olarak bir kilo civarında olan bu köpeği oyuncak zannetmeniz gayet normaldir.
Neşeli-Köpekler
Pug
2-Pug Neşeli bir karaktere sahip fazla sıcağı sevmeyen ve soğuklara karşı hassas bir küçük köpek. Ortalama yaşam süreleri 13 yıl.. Fotoğrafını görmüş olduğunuz minik köpeğimizin ismi Gracie. 15 cm boya sahip ve 600 gramdır.
Evde-Beslenecek-Köpekler
Chiuahua
1-Şivava (Chiuahua) Ve geldik sona.. Guiness rekorlar kitabına girmiş ve dünyanın en küçük köpekleri arasında yerini koruyan şivavalar genellikle 1,5 kiloyu geçmemektedirler.. Ömürleri yukarıda sıraladığımız köpeklerden biraz fazla. Ortalama olarak 18 yıl yaşayabilmektedirler..Fakat soğuk iklime adaptasyonu kötü.. Fotoğrafını gördüğünüz küçük dostumuz ise sadece 15 gramdır ve bir kahve fincanına rahatlıkla sığabiliyor.
Yorum Yapmak İster Misiniz?

19 komentar