Evcil 6 Kedi Türü

Bu bölümde; evinize çok çabuk bir şekilde uyum gösterebilen, çocuklarla iletişimi güçlü olan, bakımı diğer kedi türlerine göre daha kolay, sevgi ve alakanızdan sıkılmayan 6 kedi türünü tanıtıyoruz.

Evde Besleyebilceğiniz - Evcil 6 Kedi Türü

1.Ankara kedisi: Diğer adı Angora.. Uzun tüylülere sahip olan Ankara kedisinin oyuncu, hareketli ve akıllı yönü insanı şaşırtabilecek türdendir. Hırçınlık ankara kedilerinin karakterinde yoktur.. Sahibini sürekli takip etmesi dikkat çekicidir. Çocuklarla arası iyidir. Meraklıdır ve biraz da inatçıdır. Bembeyaz olan Ankara kedilerinin sağır olduklarını biliyor muydunuz?
van-kedisi
Ankara Kedisi2.Birman kedisi: Kediler arasında hangi kedinin gözleri daha güzel adlı bir yarışma yapılsa Birman Kedisi açık ara önde gider. Canlı, şefkatli ve enerjik bir kedidir. Çok duygusaldır. Birman kedilerinin Burma’da Budist tapınaklarında kutsal kabul edildiğini biliyor muydunuz?
burma-kedisi
Birman Kedisi

3.Biritish Shorthair: Evde rahatça beslenebilen ve her ortama uyum sağlayan biritish Shorthairler zekidir. Koyu duman renkli olanlar en değerli olanlarıdır. İngiltere de her renk farklı bir ırk olarak kabul edildiğini biliyor muydunuz?
Evcil Kedi Irkları
British Shorthair
4.İran Kedisi-Persian: Kızsanız bile alınmayacak zeki, canlı ve enerjik bir kedi ırkıdır. Kolay kolay hastalığa yakalanmayan ve bakımı oldukça basit olan shorthairlerin çocuklarla arası oldukça iyidir. İran Kedisinin tüyleri uzun olduğu için sürekli taranması gerekir. Evde rahatlıkla besleyebilceğiniz iran kedilerinin sıkıntılı tarafı sürekli gözlerinin akmasıdır.
Kedi
İran-Persian Kedisi


5.Scottish Fold: Kıvrık kulaklarını oldukça seveceğiniz akıllı bir kedidir. Yalnız kalmayı hiç sevmeyen ve ilgiye bayılan oyuncu bir kedi ırkıdır.
Kedi
Scottish Fold
6.Van Kedisi: Yıkanmaktan hoşlanan zeki bir kedidir. Uzun veya kısa tüylere sahip olan türleri vardır. Van kedilerinin bir gözü mavi diğer gözü ise kahverengi veya yeşildir. Saf kan bir ırk olan van kedileri avcı yapıya sahiptir. Komut almaktan hoşlanan özelliği ile diğer kedilerden ayrılır.
Kedi
Van Kedisi

veterinerhekimligi.com
Değerlendirme: