Rekora Koşmuş 5 Kedi

Guinnes Rekorlar kitabına girmiş 5 kedi ırkı.. Bakalım bu kediler rekorları, hangi ilginç özelliklerinden dolayı almışlar..

Guinnes Rekorlar Kitabına Girmiş 5 Kedi ırkı

1.Dünyanın en uzun boylu kedisi. Boyu 1 metre 23 santimetre. Dev George olarak bilinen dünyanın en uzun köpeğinden daha uzun, çünkü kedilerin boyu başının üstünden kuyruk ucuna kadar ölçülüyor.
rekor-kirmis-kediler
En Uzun Boylu Kedi

2.Sıradaki kedimiz; dünyanın en uzun tüylü kedisi.. İsmi “Albay”.. Tüyleri 23 santimetre uzunluğunda. Himalaya ile Acem kedisi melezlemesi-karışımı.. Bu kedi internetin fenomen olmuş kedileri arasında..
rekor-kirmis-kediler
En Tüylü Kedi

3.Gördüğünüz kedi dünyanın en kısa boylu kedisi..İsmi Liliput. Aslında ‘en kısa bacaklı’ deseler daha doğru olacak. Liliput’un yerden omuzlarına kadar olan yükseklik sadece 13 buçuk santimetre.
rekor-kirmis-kediler
En Kısa Bacaklı Kedi

4.Sırada dünyanın en uzun atlama rekorunu elinde bulunduran Alley ismindeki kedimiz var. Alley; 1 metre 83 santimetre atlayabilecek bir yeteneğe sahip. Sirk hayvanı olduğu için benzer atlayışları her gösteride yapabilmektedir.
rekor-kirmis-kediler
En Uzağa Atlayan Kedi

5.Listemizin sonunda dünyanın en yaşlı kedisini öğreniyoruz. Tiffany adındaki kedi 26 yaşına ulaşmayı başarmış. Bu da insan yaşıyla 125 yıla karşılık geliyor.
rekor-kirmis-kediler
En Yaşlı Kedi

Değerlendirme: