Kedinizin Gözünde Siz Nesiniz?

h Kediler insanları ne olarak görür? Kediniz size baktığında ne hissediyor? Kedinize göre sizde başka bir kedi misiniz ? Kedi mi daha evcil köpek mi ? İşte bu soruların cevapları..

Kedinizin Gözünde Siz Nesiniz?

Eğer bir kediniz varsa, kendinizi onun ebeveyni gibi hissedersiniz. Onu besliyorsunuz, eğlendiriyorsunuz, büyütüyorsunuz; ama ne yazık ki kediler sizi öyle görmüyor...
Kediler-Sizi-Nasıl-Görüyor
Kediler Sizi Nasıl Görüyor?

'Cat Sense' adlı kitabın yazarı Biyolojist John Bradshaw'a göre kediler sahiplerini 'dev bir kedi' olarak görüyorlar. Onlara göre sahipleri, daha büyük ama zararsız bir kediden ibaret...

Yüzyıllardır süren 'Kedi mi, köpek mi?' karşılaştırmasına da bu kitapta bir yanıt var. Kediler, doğal içgüdüleriyle yaşıyorlar, sahiplerinden çok az şey öğreniyorlar; hatta öğrenmeyi reddediyorlar. Ancak köpekler yüzde 85 oranında daha fazla 'insanoğlu' sayesinde evcilleşiyor.

Kaynak: Vatan Gazetesi
Değerlendirme:

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. 'Cat Sense' adlı kitabın yazarı Biyolojist john'un bu iddiasının dayanakları nelerdir çok merak ediyorum.. Bu kanıtlanamayacak bir durum olsa da iddia'ya dair gözlemlerini gerekçelendiren şeyler nelerdir? Kitabı okumuş ve incelemiş birisi varsa buradan yazarsa sevinirim.. Kedilerin iç dünyası gerçekten ilgimi çekiyor? Bu kedilerle ilgili ortaya atılmış iddia da az bir iddia değildir bana göre.

    YanıtlayınSil