Bakan Çelik'ten Üreticiye 2 Müjde!

Bakan Faruk Çelik'ten 2 Müjde

Bir dizi program için Burdur'da bulunan Bakan Çelik ilde birtakım ziyaretler ve açılışlar gerçekleştirdi. Program kapsamında ilk olarak Vali Hasan Kürklü'yü ziyaret eden Bakan Çelik, kentteki tarım ve hayvancılığın durumu hakkında bilgi aldı. Daha sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hizmet Binası açılış töreni ile Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu temsili çek verme törenine katıldı.
Faruk Çelik İcraatları
Faruk Çelik

 Süt sığırı yetiştiricilerine kredi şartlarında kolaylık sağlandı

Teke Yöresi 2. Canlı Hayvan, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı'nın açılışına da katılan Bakan Çelik Hükümet olarak büyük projelere imza attıklarını, tarımda ve hayvancılıkta atılacak birçok dev adımın arifesinde olduklarını belirterek çiftçilere iki müjde verdi. Çelik, damızlık süt sığırı yetiştiriciliğinde, faiz indirimli işletme ve yatırım kredisi kullandırılabilmesi için üreticilerin işletmelerinde bulundurmaları gereken manda veya damızlık süt sığırı sayısının 10 baş ve üzerinden, en az 5 başa düşürüldüğünü açıkladı. Bakan Çelik, bu gelişmenin aile işletmeleri için çok önemli olduğuna da dikkat çekti.​


 Kredi alırken ev ipotek ettirme dönemi sona erecek


Bir diğer müjde için de çalışmalarda sona gelindiğini ifade eden Bakan Çelik, "Vatandaş kendisine hayvan alacağı zaman ipotek yolunda çözüm arıyordu. Evini, arabasını ipotek ettiren vardı. Biz 'hayır arkadaş' dedik. Ziraat Bankası ile önümüzdeki salı günü işi bitireceğiz. Daire değil hayvan rehin verilecek ve kredi de alınacak. Aynı uygulamaları meyve ağaçları için de gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Değerlendirme:

Yorum Gönderme

0 Yorumlar