Hamsterlerin 9 ilginç Özelliği

Hamsterlerin 9 İlginç Özelliği

1- Hamsterlar geceleri aktif canlılardır.Gece harcadığı enerjiyi gündüz uyuyarak ve dinlenerek kazanırlar bu yüzden gündüzleri rahatsız edilmemelidirler.
Hamster-Fotograflari
Sevimli Hamster

2- Hamsterınız sizi kokunuzdan tanır.

3-Kulakları çok iyi geliştiği için yüksek seslerden hoşlanmazlar.

4-Ancak gözleri iyi göremez.Bu sebeple ona ani yaklaşmamalısınız çünkü bunu saldırı olarak algılayabilirler.

5-Hamsterınız kazmayı çok sever.Doğal hayatlarında yuvalarını toprağı kazarak oluştururlar.Evinizde beslediğiniz hamster kafesinin içine bir kutu içerisinde biraz toprak koyarsanız çok güzel zaman geçirdiğini göreceksiniz.


Hamster
Tatlı Hamster
6-Koşmaya bayılırlar.Kafesinizin içerisinde bir çark mutlaka bulundurun.Böylelikle uzun mesafe koşma ihtiyacını karşılamış olursunuz.

7-Ağızlarının içerisinde yiyecekleri depolayacak bir kese vardır. Bu kesede verilen yiyecekleri stoklarlar. Ayrıca yaşadığı yerde de yem stoğu yaparlar..

8-Hamsterınızın yanına bir eş düşünüyorsanız mutlaka bir kez daha düşünün.Çünkü hamsterlar tek başlarına yaşamaktan hoşlanırlar.Başka hamsterın yanına gelmesine tahammül edemeyebilirler.

9-Hamsterınız bir şeye alıştıysa o alışkanlığını kolay kolay değiştiremezsiniz.

Bu yazımızda egzotik hayvan grubunda olan hamsterlerin 9 ilginç özelliğini sizlere tanıttık. Dilerseniz sayfamıza yorum bırakarak sevimli hamsterinizin ilginç özelliğini bizimle paylaşabilirsiniz.

Değerlendirme: