Kedi Ve Köpeklerde Kötü Nefes Kokusunun 10 Nedeni

Kedi ve köpeklerde sıklıkla karşılaşılan ağız (nefes) kokusunun 10 nedeni..Buna sebep genellikle diş ve diş eti hastalıklarıdır. Bakteriler,salya ve gıda artıkları birleşerek dişler üzerinde plaka oluşturur. Bu durum ağız kokusunun 1. nedenleri arasındadır. İhmal edildiği taktirde diş etlerinde yangı, diş taşları ve diş çürüklüklerinin oluşacağı unutulmamalıdır.
kedi ve köpeklerde ağız kokusu nedenleri
Köpeklerde Ağız Kokusu Nedenleri


Kedi ve köpeklerde kötü nefes kokusunun nedenleri

1-Diş Ve Diş Eti Hastalıkları
2-Şeker Hastalığı
3-Böbrek Hastalığı
4-Mide-Barsak Hastalıkları
5-Kanser Ve Konstipasyonlar
6-Viral Hastalıklar
7-Bakteriyel Enfeksiyonlar 
8-Ağız Boşluğu Hastalıkları
9-Solunum Yolu Hastalıkları
10-Beslenme ile ilgili Problemler

Bu yazımızda kötü nefes kokusuna neden olacak 10 sebebi belirttik. Eğer ki kedi ya da köpeğinizin kötü nefes kokusu varsa önemli bir hastalığı işaret ediyor olabilir. Veteriner Hekiminize kedi ya da köpeğinizi muayene ettirmelisiniz.

Veteriner Hekim Abdullah SIRIŞ
Değerlendirme:

Yorum Gönderme

4 Yorumlar

 1. Funda Şimşek2 Temmuz 2016 16:06

  Hocam aşısız hayvanlarında ağızları kokar mı ben öyle bir şey bir yerde duydum diye hatırlıyorum

  YanıtlayınSil
 2. Musa Erdoğan11 Ekim 2016 06:37

  Arkadaşlar temel felsefe şu olmalıdır.. Hayvanlar kendi doğal yaşamlarında kendi isteklerine göre seçici gıdalar tüketir. Siz bu dengeyi bozarsanız hayvanlar hasta da olur ağızları da kokar engel olamazsınız..

  YanıtlayınSil
 3. Funda hanım, aşısız hayvanın ağız kokmasından ziyade başka türlü problemlere yol açacağı dikkate alınmalıdır. Yukarı da temel hatlarıyla ağız kokusuna neden olan durumlar belirtilmiştir.

  YanıtlayınSil
 4. Musa bey, evcil bir hayvanınız varsa ondan doğal yaşam koşullarına adapte olmasını beklemek zulüm olur. Zira kendi isteğiniz doğrultusunda bir yaşam hakkı sunmaktasınız. Ve artık onun adapte olduğu kısım doğal hayat değil sizin ona biçtiğiniz roldür.

  YanıtlayınSil