Kedileri Su Zehirler mi?

Fazla Su Vermek Kedileri Zehirler mi ?
Soru: Yaz aylarında kedime vermem gereken gıdalar nelerdir, fazla su vermek iyi midir yani kedi bakımında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? (Rukiye T.)
Kedi Bakımı
Kedi

Cevap: Rukiye hanım, yaz aylarında kedi ya da köpek beslemesinde ki en önemli husus dengeli bir sıvı tüketimi kısmıdır. Dengenin aşağı ya da yukarıya kayması metabolizmanın rutin çalışma şeklini bozacaktır. Tabi ki yaz mevsiminde su tüketim miktarı diğer aylara göre artar. Bunu göz önüne alarak Veteriner Hekiminizin direktifleri doğrultusunda hareket ediniz.


Tavsiye Yazı : Yaz ayında kedi bakımı için 8 Öneri

Fazla Su İçmesi Su Zehirlenmesine Neden Olur

Fazla su vermek iyi midir sorusuna cevap ise hayır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi dengeli olmalıdır. Fazla su tüketimi SU ZEHİRLENMESİNE neden olur. Yani sihirli anahtarımız DENGE olmalı.

Tavsiye Yazı : Kedi İçin Zararlı 9 Gıda
Yağ Oranı Yüksek Gıdalardan Kaçınmalısınız.

Ayrıca yağ oranı yüksek mamalardan da kaçınmalısınız. Yoğun yağ içeren mamalar metabolizmasının daha hızlı çalışmasına neden olur. Metabolizmanın hızlı çalışması demek kalp, böbrek ve karaciğer gibi organların ileride hassaslaşması anlamına gelir. Ev yemekleri ile besliyorsanız yağ oranı azaltılmış ve protein bakımından dengeli olabilecek gıdaları tercih ediniz.

Veteriner Hekim Abdullah SIRIŞ


Değerlendirme:

Yorum Gönderme

0 Yorumlar