Sokak Hayvanları İçin Mama Projesi

Sokak Hayvanları İçin Mama

Sokak hayvanlarının aç kalmaması için bir Türk firması ''Pugedon'' adlı Akıllı Geri Dönüşüm Kutusu üretti. Akıllı geri dönüşüm kutusu içerisine attığınız her atık sokak hayvanlarına yiyecek ve su olarak dönüyor. Bu sayede hem atıklar değerlenmiş hem de sokakta yaşayan özellikle kışın yiyecek bulmakta zorlanan sokak kedi ve köpekleri aç kalmamış oluyor.
sokak hayvanlarına ne yapılabilir
Sokak Hayvanları İçin Mama
Bir çok hayvan sevenin sokak hayvanları için kamuda oluşturmaya çalıştıkları çabayı yakından takip ediyoruz. İşte bu çabaların meyvesi diyebileceğimiz uygulama sayesinde artık sokak hayvanlarına ne yapılabilir ki sorusu da cevaplanmış oldu.

Not: Tahmini verilere göre sadece İstanbul'da 150 bin sokak köpeği ve kedisi var. Bu tahmin ise kayıtlı hayvan sayısı üzerinden elde edilmiştir. Hal böyle iken geri dönüşüm kutusunun önemi daha da belirginleşmektedir.
Değerlendirme:

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. Bildiğim kadarı ile duyarlı belediyelerde sokak hayvanları için ellerinden geleni yapmaya çalışıyor... Her belediye olmasa da büyük şehir belediyeleri bu ve benzeri işler için ellerinden geleni yapıyorlar. İnşallah aç susuz kalmazlar

    YanıtlayınSil