Dünyanın En Pahalı 5 Kedisi

Kediler, temizliği ve bağımsızlığı ile kendini dünyaya ispatlamış en popüler evcil hayvanlardır. Fakat bazı türleri el ayak yakan cinsten.. Hani ateş pahası tabiri vardır ya tam olarak o.. Çünkü 100 bin doların üzerine satılan dünyanın en pahalı kedisini duyup ta şaşırmayacak kaç kişi vardır..

5. Peterbald 3,150 Dolar
pahalı-kediler
Peterbald

Peterbald, sadece Kanada’da olan Sphynx gibi, Rusya’da yaşayan bir kedi cinsidir. Başlıca özelliği mavi gözleri, sevgi ve enerji dolu olmasıdır. Diğer evcil hayvanlarla barış içinde sakin yaşayabilmektedir.

4. Sphynx – 3450 Dolar
Pahalı Kediler
Sphynx 


Sphynx, uzaylı kedi olarak da bilinir. 1966 yılında Kanada’da keşfedilen tüysüz bir kedi türüdür. Tüysüz olduğundan, insanlara ve diğer canlılara sarılma eğilimindedir.

3. Savannah – 22.200 Dolar
Pahalı Kediler
Savannah 
Savannah aslında melez bir kedidir. İnce olmasına rağmen, uzun boylu olması onu göründüğünden daha görkemli göstermektedir. Bu kedinin muhteşem bir sıçrama yeteneği var ve bunun için özel önlemlerin de alınması gereklidir.

2. Bengal – 43.000 Dolar
Pahalı-Kediler
Bengal 

Bengal evcil kedileri, Asya Leopar kedileri ve ALC arasında melez bir kedidir. Şekli, görüntüsü ve muhteşem tüyleriyle leopara benzemektedir. Sadece Asya leoparına ait görsel özellikleri nedeniyle oldukça popüler bir evcil kedi türü.


1.Ashera – 130.000 Dolar
Pahalı-Kediler
Ashera 

Yapılan DNA testleri bu kedilerin aslında Savannah kedileri olduğunu gösteriyor. Asya Leopar kedisi ve Afrika serval kedisinin genlerinden oluşan melez bir kedi türüdür. Neticede bu melez kedi Leopar gibi görünmesiyle ünlü evcil bir kedi. Kar leoparına benzeyenleri için 125 bin dolar gibi rakamlar ödenmektedir.

Dünya üzerinde en pahalı 5 kedi ırkının neler olduğunu incelediniz. Evinizde kedi beslemek istiyorsanız evcil 6 kedi ırkı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Değerlendirme:

Yorum Gönderme

4 Yorumlar

 1. Ferda Öztekin2 Temmuz 2016 15:58

  Yuh ya 130 bin dolara kedi mi satın alıyor insafsızlar. Hemde Sokaklarda o kadar aç hayvan varken. Bence ilk bu kedileri satan yerleri sonra da o kedileri alan insanlara iyi bir ders verilmeli

  YanıtlayınSil
 2. siz doların kaç para olduğunu biliyor musunuz ??????????????????????????????????????????????
  Adam hesaplayamadan öldü..

  YanıtlayınSil
 3. Benim o kadar param olsa anca Sphynx kedisine veririm.. İçlerinde en ilginci tüysüz olması ve garip durması ile o yani

  YanıtlayınSil
 4. Ashera kedi değil kaplan gibi maşallah

  YanıtlayınSil