Veteriner Hekimden Dev Proje

Mobil Hayvan Nakli Projesi

Veteriner Hekim Mehmet Bozdağ tarafından gerçekleştirilen Mobil Hayvan Nakli Projesi ile il ve ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerinin yükü %50 oranında azalacak. Özellikle Kamu veteriner hekimlerinin bu projeyi inceleyip ilgili birimlere taşıması rica olunur..

Evrak Memuru Olmayalım!

Bu proje hayata geçerse kamu veteriner hekimi evrak memuru olmayacak. Hem devletin hemde Veteriner Hekimlerin iş yükünü müthiş derece de azaltacak olan bu projeye kulak verin.


Mobil Hayvan Nakli Projesi
Mobil Hayvan Nakli Projesi

Projenin Amacı: 

Bu projenin amacı devlete ve çitçilere maddi ve bürokrasi tasarrufu sağlamak tarım il ilçe birimlerinin iş yükünü azaltıp, diğer konulara yönelmesi için zaman kazanılması ve verimliliğin artırılmasıdır.

Bürokratik tasarruf kelimesi ile kast edilen çiftçilerin kendi arasında ve yada personelle yada daha üst birimlerle olan tüm tartışmalarını neredeyse sıfırlayacak bir kolaylık sağlamak tarım birimlerindeki bu nahoş ortamdan kurtulmaktır.

Türkiye'de deki mevcut hayvan ve nakil işlemi göz önünde bulundurulduğunda milyonlarca TL tasarruf hemen hesap edilebilir.

Projenin Konusu:

Mobil  telefonlar vasıtası ile il içi hayvan nakli yapılması.İlave yazılım hizmetleri ile hayvan durum bilgisi,işletme listesinin mobil olarak çiftçilerin telefonuna gönderilmesi.

Gerekçeler:

-Teknolojik gelişmelere Türkiye’yi adapta etmek ve teknolojik kolaylıkları kullanmak.
-Çiftçilerin il içi hayvan alış satışında sürekli ilçe tarım müdürlüğüne gelmek zorunda olması.
-Çiftçilerin yol giderleri ve zaman kaybı. Çiftçilerin işletme ve hayvan kulak numaralarını kişisel bilgilerini sürekli kağıtlara yazmak zorunda olması ve bunu yapamaması.
-İlçe müdürlüğünde görevli personelin mesaisini sürekli olarak nerdeyse mesaini yüzde yetmişini bu basit iş için harcamak zorunda olması.
-Turkvet sisteminde olası arızalar ve benzeri  nedelerle çiftçilerin beklemesi ve moral motivasyon kaybı.
-ilçe müdürlüklerinin sürekli olarak A4 kağıdı,Toner, Yazıcı modem, Pc,Darksil,Zımba,Delgeç,Dosya,makbuz gibi bir çok sarf malzemesi almak,taşımak,depolamak, ve olası arızlara nedeniyle servis aramak zorunda olması ve bu giderlerin devlete mali yük getirmesi.
-Çitçilerin sürekli olarak işletme numarasını kulak numaralını personel sorması ve yapabilecek kapasitede olmasına rağmen etik olmayan bir şekilde personel yük olması.
-Resmi belgelerle yapılan aktarma işlemlerinden sonra oluşan arşivlerin artık il, ilçelere sığmaması ve arşiv gereksiniminin artması.


Değerlendirme:

Yorum Gönderme

0 Yorumlar