Evcimen 5 Kedi Türü

Kediler ırk özelliklerine göre farklı karakterlere sahip olabilirler. Örneğin bazı kediler sahibinin peşini bırakmazken bazıları fazlasıyla kaprislidir. Bu onların farklı genlere sahip olması ile açıklanabilir. Haydi beraber evde olmaktan hoşlanan (evcimen) ve sahiplerini adım adım izleyen 5 kedi türüne bakalım.

1-Balinese
Çok hassas ve oldukça hareketli evcimen kedi türlerindendir. Yalnız kalmak balinese ırkında bir kedi için ölüm demektir. Sevecen bir yapısı vardır ve evinizin bahçesinde ya da terasında mutlu bir şekilde yaşayabilirler.
Evcimen-Kediler
Balinese Kedicik
2-Ankara Kedisi
İran kedisi ile karıştırılan bu kedi türü aslında saf evcil Türk kedisidir. Sahibine karşı son derece ilgili ve sevecendir. Ankara kedisine sahipseniz onun enerjik yapısını, oyuncu kimliğini, zeki ve meraklı yapısını sıkça görürsünüz.
Evcimen-Kediler
Ankara-Kedisi


3-Birman Kedisi
Göz yapısıyla dikkat çeken evcimen birman kedileri, edebli, enerjik ve de duygusal bir kimliğe sahiptir. Kökeni Burma'da eski budist tapınaklarına dayanmaktadır. Bu kedilerin Ölüm tanrıçası ile konuşabildiğine inanıldığı için kutsal kabul edilen bir yönü vardır.

Evcimen-Kedicikler
Birman Kedisi


4-Ragdoll Kedisi
Bu kedi türü ker kedi türüyle çiftleşmezler. Oldukça seçkin bir yapısı olduğu için kolay kolay da üremezler. Genelde sakin bir yapısı vardır fakat sinirlendirirseniz pençelerini kullanmaktan çekinmezler.
Evcimen-Kediler
Ragdoll Kedi5-Cornish Rex
Seyrek tüyleri, akrobatik hareketleri ve de uzun kulakları ile dikkat çeken evcimen bir kedi türüdür. Evinizde bir köpeğe sahipseniz korkmayın çünkü cornish rexlerin çabucak dostluk kurabilen bir yapısı vardır.
Cornish-Rex
Cornish-Rex-Kedi

Evcimen 5 kedi türünü sizlere kısa kısa tanıtmaya çalıştık. Sayfamızın size faydalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen paylaşarak veterinerhekimligi'ne katkıda bulunur musunuz?
Değerlendirme: