Oyuncu 5 Kedi Türü

Kedi türlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Önceki yazılarımızda zeki, huysuz ve evcimen 5 kedi türünden bahsetmiştik. Şimdi de sizlere oyuncu kimlikleri ile öne çıkmış 5 kedi türünden bahsedeceğiz. Umarım beğenirsiniz.

Oyuncu 5 Kedi Türü

1-Sphynx Kedisi

İlk kez Kanada'da ortaya çıkan bu kedi türü, tüylü kedilerden tüysüz yavrularının çoğaltılmasıyla üretilmişlerdir. Yetişkin halinde tüysüz kalan bu kediler ilk doğduklarında (yavruyken) tüylüdürler. Evin her tarafını dağıtarak sizlere nasıl bir oyuncu olduğunu gösterecektir :)

Oyuncu-Kedi-Turleri
Sphynx Kedisi

2-Cornish-Rex
Tüyleri sıkı ve sert olan Cornish Rexler, akrobatik hareketleriyle oyuncu karaktere sahip ikinci kedi türümüz.Yalnız kalmaktan nefret eden cornish rexlerin köpeklerlede iyi geçindiğini biliyor muydunuz?

Oyuncu-Kedi-Türleri
Cornish-Rex

3-Bengal Kedisi
Bengal kedileri büyük cüssesi ve leopara benzeyen görüntüsüyle ürkütücü gibi dursa da evcil ve oyuncu kedi karaktere sahiptir. Çocuk gibi kendisiyle 24 saat vakit geçirseniz buna yok demezler.
Bengal Kedisi

4-Savannah
İnce ve esnek bir vücuda sahip olan savannah, Afrikanının savanlarından geldiği için bu adı almıştır. Zeki oldukları kadar nazik ve sıcak kanlıdırlar. Hareketliliği ve sosyalliğiyle sizi her zaman etkileyecektir.

Oyuncu-Kedi-Türleri
Savannah Kedisi

5-Devon Rex
Bütün rex türleri hareketli ve sevecen bir karaktere sahiptir. Yalnız kalmak da asla Devon rexlere göre değildir. Bir devon rexi evde yalnız bırakırsanız durgunlaşır ve eski oyuncu karakterinden bir şey kalmaz.

Oyuncu-Kedi-Turleri
Devon-Rex-Kedisi
Kedinizin hangi karaktere sahip olduğunu merak ediyorsanız özelliklerine göre kedi ırklarına bakabilirsiniz.

Bu kedilerin haricinde bir çok kedi ırkı da oyuncu karaktere sahiptir. Örneğin Ocicat, Siyam Kedisi, Singapura, Somali, Javanese, American Curl ve Bombay gibi. Veteriner hekimligi olarak sizlere oyuncu karakteri ile ön plana çıkmış 5 kediyi tanıtmaya çalıştık.

Sayfamızın size yararlı olduğunu düşünüyorsanız lütfen paylaşarak veterinerhekimliğinin büyümesi için bir katkıda bulunur musunuz?


Değerlendirme:

Yorum Gönderme

0 Yorumlar