Zeki 5 Kedi Türü

Önceki yayınlarımızda sizlere huysuz ve evcimen 5 kedi ırkını tanıtmıştık. Şimdi ise sizlere zekasına hayran kalacağınız 5 zeki kedi ırkını tanıtıyoruz. Haydi beraber bu akıllı tatlı yaramaz kedi türlerine bir göz atalım.
1-Colorpoint
Amerika kökenli. Kuyruğu ince.  Sevgi dolu olduğu kadar da zeki bir kedi türü. İnsanlarla ilişkisi çok yüksek. Siyam kedisi ile American Shorthair kedisinin çiftleştirilmesiyle oluşmuş melez bir türdür.
Colorpoint
Colorpoint Kedi Irkı
2-Egyptian-maular
Atletik yapısı ve sosyal yönüyle diğer kedi türlerine fark atmış zeki bir kedi türüdür. Kökenlerinin mısır olduğu sanılsada dna araştırmaları kuzey amerika ve avrupaya işaret ediyor.
egyptian-maular
Egyptian maular-Kedi Irkı
3-Havana-Brown
İlgi görmekten aşırı derecede hoşlanan ve konfor düşkünü olan zeki kedi türlerindendir. Merakı ile her tarafı didik didik etmesi yüzünden bir çok kedi sahibini tatlı bir şekilde yormaktadır.
Havana-Brown
Havana-Brown- Kedi Irkı
4-Oriental
İsminden de anlaşılacağı gibi bir çok türü vardır. Yapılan araştırmalara 300 den fazla renginin ve şeklinin olduğunu söylüyor. Yumuşak bir ses tonuna ve müthiş bir zekaya sahip olması yüzünden kedi severlerin ilgi odağıdır.
oriental
Oriental Kedi Irkı
5-Singapura
Atılgan,hareketli ve meraklı bir yapıya sahip zeki kedi türüdür.Malaysian olarak da adlandırılmaktadır. Kulak yapısı geniş ve dik kuyruk yapısı ise kalındır.
singapura
Singapura Kedi Irkı
Yukarıda tanıttığımız 5 kedi türü zekaları ile hayvan severlerin ilgi odağı haline gelmiş zeki kedi türleridir. 
Değerlendirme:

Yorum Gönderme

0 Yorumlar