Alternatif Hayvancılık İş İmkanları Hakkında Bilgi

Alternatif Hayvancılık Projeleri

veterinerhekimligi olarak farklı türde hayvancılıkla uğraşmak isteyen yatırımcılara alternatif iş imkanlarının neler olduğunu göstermeye çalışacağız. Bu sene yeni bir işe başlamak istiyorsanız ya da yatırımlarınız için doğru yerden nasıl bir şekilde başlayacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.. Burada karlılığı esas alarak doğru yetiştiriciliğin nasıl bir şekilde yapılması gerektiğine dair bilgileri bulacaksınız. Yaptığınız yetiştiricilikten kar elde etmek istiyorsanız tecrübeli ve bilgili kişilerden aktarılanlara kulak kesilmeniz gerekir. Zira onların yaptığı hatalara sizde düşmeyesiniz.


farkli-iş-imkanlari
Hayvancılık Projeleri


1-Alternatif Hayvancılık İş İmkanları - Alabalık Yetiştiriciliği

Bereket tv nin yayınladığı Balıkçı teknesi adlı videoda Alabalık yetiştiriciliği hakkında bilgiler vermektedir. Alabalık yetiştirimek istiyorsanız Alabalık çiftliğine gönül vermiş şahsın tecrübelerini izlemenizi öneriyoruz. Böylelikle Alabalık çiftliğinin artılarını eksilerini görebilir ve bölgenizin bu iş imkanına yatkın olup olmadığını değerlendirebilirsiniz.

2-Alternatif Hayvancılık İmkanları - Deve Kuşu Yetiştiriciliği


Türkiye'de geçmişte 750 deve kuşu çiftliği varken şimdi neden sayısı sadece 1 e düşmüştür? Geçmişte bilinçsizce bu işe girip batmış insanlar neden bu iş sektörüne tekrar dönmek istiyor?
Tüm bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız deve kuşu yetiştiriciliği adlı videoyu sonuna kadar izleyiniz. Uludağ üniversitesinin desteği ile deve kuşu yetiştiriciliğinden nasıl bir şekilde kar elde edebileceğinizi görebilirsiniz.

3-Alternatif Hayvancılık İmkanları - Kaz Çiftliği ve Yetiştiriciliği

Kaz yetiştiriciliği yapmadan önce üç ana unsuru bilmek gerekir. 1. si hangi ırk kazla bu işe başlamalısınız? İkincisi birinci soruya bağlı olarak yıl içerisinde kaç tane yumurtladığını bilmeniz gerekir. Üçüncüsü ise; yetiştireceğiniz kazların bölgenize adaptasyonunun olup olmayacağıdır. Bu ana üç denklemi bir araya getirmeden kaz yetiştiriciliği işine girmemelisiniz. Kaz yetiştiriciliği adlı videoyu izleyerek işe başlamadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

 4-Alternatif Hayvancılık İmkanları - Eşek Çiftliği

Avrupa'da litresi 35-50 eurodan satılan eşek sütünün değerini keşfeden bir yatırımcının Eşek çiftliği projesini göreceksiniz. Bu projede Özellikle kozmetik sektöründe kullanılan eşek sütünün yüksek protein değerine sahip olması da avrupalıları cezbettiğini unutmayınız Türkiye'mizde bu işe girilecekse mutlaka gerekli yönetmelikleri incelemek gerekir. Zira başladığınız iş elinizde kalabilir.
Unutmayınız: Alternatif iş imkanlarında risk büyüktür. Bu risk sizin karlı bir yatırım yapmanıza neden olabileceği gibi zararınızın da büyük olabileceğini gösterir. Bu bilgiler sizlerin ufkunuzu açmak için sitemiz tarafından derlenmiştir. İnşallah yararlı olur.

Değerlendirme: