Kedimde Aşılama Sonrasından Yüksek Ateş Gördüm!

Soru: Kedim Katre'ye şubat ayının ilk haftası özel bir Veteriner Kliniğinde karma aşı yaptırdık. Eve geldik ve kedimi gözlediğim de biraz halsizleştiğini fark ettim.  Hemen ateşine baktım biraz yükselmişti. Bu durumu Veteriner Hekimimize sorduğumuzda normal olduğunu ve tüm kedilerde olabileceğini söyledi. Yine de içim rahat değil, korkuyorum. Yardım eder misiniz? (Zeynep D.)

Cevap: Zeynep hanım, Hekiminiz bir şey söyledikten sonra buna itimat etmeniz en doğru seçenektir. Zira kedinizi gözlemleyen ve yaptığı işlemi en iyi bilen o'dur.
kedilerde-yüksek-ateş
Kedilerde Yüksek Ateş


Tavsiye Yazı:
Kedimin Ateşi Yüksek Mi?

Aşılama Sonrası Ateş Yaygın Görülen Bir Durum!

Kedilerde aşı uygulamaları sonrasında ateş ve halsizlik yaygın görülen durumlardan biridir. Kediniz aşılama sonrasında ateşleniyorsa direk endişelenmeniz gerekmez. Çünkü aşı sonrası halsizlik ve ateş kedinizin aşıya karşı vermiş olduğu doğal süreçtir. Fakat bu durum 1(bir) günden fazla sürerse Veteriner Hekiminize bildiriniz.

Ayrıca kedinizde ateşle birlikte iştahsızlık, yoğun kusma ve ishal görülürse kesinlikle vakit kaybetmeden Veteriner Hekiminiz tarafından destek almanız gerekir.

Değerlendirme:

Yorum Gönderme

0 Yorumlar