Tüy Döken Köpeğe Mama Önerisi

Soru: Köpeğime kullandığım mamayı değiştirmeyi düşünüyorum. Sebebi tüylerinde istediğim canlılığı görememem ve dökülmesidir. Köpeğimin tüy dökmesini nasıl azaltabilir ya da durdurabirim? Köpeğimin deri sağlığı için bana öneriniz nedir? (Zeliha M.)

köpeğim tüy döküyor
Köpek Tüy Dökme Problemi

Cevap: Zeliha hanım, öncelikle mama değişiminde dikkatli olmalısınız. Çünkü alışmış olduğu köpek mamasını direk keserseniz yeni getirdiğiniz köpek mamasına alışma güçlüğü çeker.

Köpeğinizin Deri Sağlığı (hassas) İçin Ne yapmalısınız?

Köpeğinizin eski mamasına almış olduğunuz mamayı alıştıra alıştıra takviye ediniz. Bu mama geçişlerinde önerilen bir durumdur. Köpeğinizin tüylerinde istediğiniz canlılığı ve parlaklığı alamadıysanız; özellikle biotin ve taurin içeren besin takviyelerini tercih edebilirsiniz. Biotin köpeğinizin deri ve tüy sağlığını korurken taurinde kalp ve göz sağlığı için önemlidir. Evcil hayvanınızın sağlıklı bir deriye ve parlak bir kürke sahip olmasını istiyoranız, extra vitamin ve mineral içeren kaliteli köpek kuru mamalarını ya da özel üretilmiş besin takviyelerini kullanmalısınız. Böylelikle köpeğinizin tüyleri canlılığını kazanır ve tüy dökmesi azalabilir ya da tamamen durabilir.

Veteriner Hekim Abdullah ŞAH
Değerlendirme:

Yorum Gönderme

0 Yorumlar