Köpeklerin Gözleri Ne Zaman Açılır? İlk Görme Ve Duyma Anı


Merhaba arkadaşlar. Sevimli ve tatlı köpeklerin ilk görme ve duyma refleksleriyle ilgili internette çok fazla bilgi kirliliği olduğunu gördüm. Bu sebeple kısaca gözlerini açma, kulaklarıyla duyma ve ilk yürümeye başlayacağı zamanla ilgili kısa bir video çekmek istedim.

Köpeklerin Gözleri Ne Zaman Açılır?
Arkadaşlar, köpekler doğumundan 10 ile 12 gün geçtikten sonra ilk kez gözlerini açabilirler. Ve henüz seslendiğinizde sizi duymazlar. Çünkü kulakları da gözlerinin açılmasının akabinde ancak duyabilir..

Yavru Köpekler Ne Zaman Duyar?

Kulaklarının açılması için geçmesi gereken süre 13 ile 15 gün arasında değişir.
Gözlerinin açılmaya başladığı ilk günlerde hafif hafif ayakta durma çabasını görürsünüz. Fakat bu henüz etrafta rahatça dolaşabilecek şekilde değildir. Etrafta rahatça dolaştığını 21 gün sonra görebilirsiniz.

Yine yeni doğmuş yavru köpekler kendi başlarına idrar ve dışkılama yapamazlar. Eğer ki annesiz bir kaç günlük yavru köpeğe sahipseniz mutlaka gazını, idrarını ve dışkısını çıkarmaya yardımcı olmanız gerekir. Bunu da karın bölgesine ve anüs bölgesine hafifçe masajlar yaparak sağlayabilirsiniz.

Köpekler Ne Zaman Duyar Ve Görürler Tablo:

Arkadaşlar bu tabloda söylediklerimin özeti bulunmaktadır.

Yavru köpeklerin bakımı ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Elimden geldikçe cevap vermeye çalışmaktayım. Kendinize iyi bakınız. Hoşçakalınız. Kanalımıza abone olmayı unutmayınız.

Veteriner Hekim ABDULLAH ŞAH

Değerlendirme:

Yorum Gönderme

0 Yorumlar